Euran seurakunnan alueella sijaitsee neljä sankarihautausmaata: Euran hautausmaalla, Hinnerjoen hautausmaalla, Honkilahden hautausmaalla ja Kiukaisten hautausmaalla.

EURA
Euran kirkon hautausmaan sankarihautausmaalle on vuonna 1956 pystytetty Ilmari Wirkkalan tekemä sankarimuistomerkki.

Euran seurakuntakeskuksen läheisyydessä on myös Euran veteraanipatsas, joka on pystytetty paikalleen 1991. Sen on tehnyt Heimo Virnala.

HINNERJOKI
Hinnerjoen hautausmaan sankarihautausmaalle on vuonna 1948 pystytetty Kirsti Liimataisen ja Taisto Lehtosen suunnittelema sankarimuistomerkki.

HONKILAHTI
Honkilahden hautausmaan sankarihautausmaalle on vuonna 1948 pystytetty Olavi Mannisen tekemä sankarimuistomerkki.

Honkilahden veteraanipatsas sijaitsee seuratalon pihalla osoitteessa Koskenkylänraitti 91. Se on pystytetty vuonna 1970.

KIUKAINEN
Kiukaisten kirkon sankarihautausmaalla sijaitsee Aimo Tukiaisen vuonna 1956 tekemä sankarimuistomerkki.