Kunnanhallitus 2017-2019

Kunnanhallitus

Hallintosäännön mukaan kunnanhallituksessa on 9 jäsentä ja jokaisella henkilökohtainen varajäsen. Jäsenet valitaan kahdeksi vuodeksi. Kunnanhallitus huolehtii kunnan johtamisesta ja kehittämisestä valtuuston asettamien tavoitteiden, suunnitelmien ja päätösten mukaisesti.

Valtuusto valitsee kunnanhallituksen jäsenten keskuudesta näiden toimikaudeksi kunnanhallituksen puheenjohtajan sekä ensimmäisen ja toisen varapuheenjohtajan.

Kunnanhallituksen esittelijänä toimii kunnanjohtaja Juha Majalahti ja sihteerinä vs. hallintojohtaja Merja Koski

KUNNANHALLITUS 2017-2019

Puheenjohtaja Harri Lehtonen (SDP)
I varapuh.joht. Esa Mäkitalo (KESK)
II varapuh.joht. Petri Salminen (VAS)

 

SDP (4)  

Eija Helander-Nieminen
kehitysvammahuollon ohj., yrittäjä
040 715 3505
eija.helander@gmail.com

Harri Lehtonen
rehtori
044 422 4004
harri.lehtonen@eura.fi

Maaret Vainio
sairaanhoitaja
040 584 2895
maaret.vainio@eura.fi

Jukka Virta
pääluottamusmies
0400 639 553
jukka-virta@suomi24.fi

 * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *  * * * * * * * * * *
KESKUSTA (3)  

Päivi Kyllöinen
ilmoitussuunnittelija
040 518 0625
paivi.kylloinen@alasatakunta.fi

Esa Mäkitalo
maatalousyrittäjä
050 517 2817
esa.makitalo@dnainternet.net

Mirja Halminen
terveydenhoitaja
mirja.halminen@eura.fi

 
 * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *  * * * * * * * * * *
KOKOOMUS (1)  

Tommi Katila
maanviljelijä
044 012 3396
t.katila@gmail.com

 
 * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *  
VASEMMISTOLIITTO (1)  

Petri Salminen
työsuojeluvaltuutettu, käynnissäpitäjä
050 598 5008
petri.salminen@metsagroup.com

 

 

 
 

Visit Pyhäjärviseutu

Tutustu alueen palveluihin

 

Suomi 100 vuotta

Juhlavuoden tapahtumat

 

Asumaan Euraan

 

Satasote rakentuu

satasote.fi

Yhteystiedot

Euran kunta

Sorkkistentie 10
PL 22
27511 Eura
puh 02 839 901
fax 02 865 2059

Sähköposti

kirjaamo@eura.fi

Henkilökohtaiset osoitteet

etunimi.sukunimi@eura.fi

Kunnanvirasto

ma–to klo 8.00–16.00 ja pe 8.00–15.30

kesä-elokuu ma-pe klo 8.00 - 15.00

Neuvonta ja vaihde

puh 02 839 901